با یخچال ایستاده تک درب میتوانید سفر کنید

یخچال ایستاده تک درب رشد باکتری ها را کند می کند. باکتری ها در همه جای طبیعت وجود دارند. آنها در خاک، هوا، آب و غذاهایی که می خوریم هستند.

هنگامی که آنها دارای مواد مغذی (غذا)، رطوبت و دمای مطلوب باشند، به سرعت رشد می کنند و تعداد آنها به حدی افزایش می یابد که برخی از انواع باکتری ها می توانند باعث بیماری شوند.

باکتری‌ها در محدوده دمایی بین 40 تا 140 درجه فارنهایت، یعنی «منطقه خطر» سریع‌تر رشد می‌کنند، که تعداد برخی از آنها در کمتر از 20 دقیقه دو برابر می‌شود. یخچال و فریزر در دمای 40 درجه فارنهایت یا کمتر از بیشتر غذاها محافظت می کند.

دو خانواده کاملاً متفاوت از باکتری ها وجود دارد: باکتری های بیماری زا، نوعی که باعث بیماری های ناشی از غذا می شوند، و باکتری های فاسد، نوعی باکتری که باعث خراب شدن غذاها و ایجاد بو، طعم و بافت نامطبوع می شود.

باکتری های بیماری زا می توانند به سرعت در “منطقه خطر” رشد کنند، محدوده دمایی بین 40 تا 140 درجه فارنهایت، اما به طور کلی طعم، بو یا ظاهر غذا را تحت تاثیر قرار نمی دهند. به عبارت دیگر، نمی توان تشخیص داد که یک پاتوژن وجود دارد.

باکتری های فاسد می توانند در دماهای پایین مانند در یخچال رشد کنند. در نهایت باعث ایجاد مزه و بوی بد غذا می شوند. بیشتر مردم خوردن غذاهای فاسد را انتخاب نمی کنند، اما اگر این کار را می کردند، احتمالاً بیمار نمی شدند.

این به موضوع کیفیت در مقابل ایمنی برمی گردد:برای ایمنی، مهم است که دمای یخچال را بررسی کنید. یخچال ها باید طوری تنظیم شوند که دمای 40 درجه فارنهایت یا کمتر را حفظ کنند.

برخی از یخچال ها دارای دماسنج داخلی برای اندازه گیری دمای داخلی خود هستند. برای یخچال‌هایی که این ویژگی را ندارند، یک دماسنج دستگاه را در یخچال نگه دارید تا دما را کنترل کنید. این می تواند در صورت قطع برق بسیار مهم باشد.

هنگامی که برق دوباره وصل می شود، اگر دمای یخچال هنوز 40 درجه فارنهایت باشد، غذا سالم است. غذاهایی که بیش از 2 ساعت در دمای بالای 40 درجه فارنهایت نگهداری می شوند نباید مصرف شوند.

دماسنج های لوازم خانگی به طور خاص برای ارائه دقت در دماهای سرد طراحی شده اند. مطمئن شوید که درهای یخچال و فریزر همیشه محکم بسته شده اند. درهای یخچال و فریزر را بیشتر از حد لازم باز نکنید و در اسرع وقت ببندید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.