برای اولین بار از سیم برق فشار قوی در دریای سوبای چین استفاده شد

سیم برق فشار قوی مدرن در اندازه‌ها، مواد و انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام به‌ویژه با کاربرد آن سازگار هستند.

هادی های تک عایق بزرگ نیز گاهی اوقات در صنعت کابل برق نامیده می شوند.

کابل ها از سه جزء اصلی تشکیل شده اند: هادی، عایق، ژاکت محافظ. آرایش هر کابل بر اساس کاربرد متفاوت است. ساخت و ساز و مواد توسط سه عامل اصلی تعیین می شود:

شرایط محیطی مانند دما، آب، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی یا نور خورشید، و تاثیر مکانیکی، تعیین فرم و ترکیب پوشش بیرونی کابل.

کابل‌های دفن مستقیم یا تاسیسات در معرض دید ممکن است شامل زره‌های فلزی به شکل سیم‌های مارپیچ در اطراف کابل یا نوار راه راه دور آن باشد.

زره ممکن است از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده باشد و اگرچه به زمین متصل است برای انتقال جریان در طول عملیات عادی در نظر گرفته نشده است.

کابل‌های برق گاهی اوقات در راهروها، از جمله لوله‌های برق و سینی‌های کابل، که ممکن است حاوی یک یا چند هادی باشند، نصب می‌شوند.

هنگامی که قرار است از آن در داخل ساختمان استفاده شود، کابل ساختمانی با روکش غیرفلزی (NM-B) از دو یا چند هادی سیم (به اضافه یک هادی زمین) تشکیل شده است که در داخل یک غلاف عایق گرمانرم که در برابر حرارت مقاوم است، محصور شده است.

سیم

این کابل نسبت به کابل ساختمان زره پوش دارای مزایایی است زیرا سبک تر است، کار با آن آسان تر است و کار با روکش آن آسان تر است.

در کاربردهای صنعت هسته ای، کابل ممکن است الزامات خاصی برای مقاومت در برابر تشعشعات یونیزان داشته باشد.

مواد کابلی برای کاربردهای حمل و نقل ممکن است مشخص شوند که در صورت سوختن مقادیر زیادی دود تولید نکنند (هالوژن کم دود صفر).

کابل هایی که برای دفن مستقیم در نظر گرفته شده اند باید آسیب های ناشی از پر کردن یا حفاری را در نظر بگیرند.

ژاکت های HDPE یا پلی پروپیلن برای این استفاده رایج هستند.

کابل های در نظر گرفته شده برای مترو (طاق های زیرزمینی) ممکن است روغن، مقاومت در برابر آتش یا دود کم را به عنوان اولویت در نظر بگیرند.

این روزها تعداد کمی از کابل ها هنوز از یک غلاف سربی استفاده می کنند. با این حال، برخی شرکت‌های برق ممکن است همچنان کابل عایق‌شده با سرب را در مدارهای توزیع نصب کنند.

برای مدارهایی که با ولتاژ 2000 ولت یا بالاتر بین هادی ها کار می کنند، یک سپر رسانا عایق هادی را احاطه می کند.

سپر هادی ممکن است نیمه رسانا یا غیر رسانا باشد. فقط یک شرکت کابل رسانای غیر رسانا شی تولید می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.