لامپ مهتابی یو وی که موجب براق شدن کابینت منزل می شود

لامپ مهتابی یو وی وسیله ای است که اشعه ماوراء بنفش ساطع می کند و دارای یک لامپ استوانه ای کم فشار است. لامپ های کم فشار UV با فشار بخار کم (<10-2Pa) برای ساطع نور ماوراء بنفش تعامل دارند. طول موج از 10 نانومتر تا 400 نانومتر متغیر است.

لامپ فرابنفش چگونه کار می کند و نواحی قرمز چیست؟
نور فرابنفش به لطف بخار فلزی جریان الکتریکی از الکترودهای لامپ عبور می کند. الکترون های کاتدی (بارهای الکتریکی منفی) با اتم های فلز یا گاز برخورد می کنند و الکترون ها را به سطح انرژی بالاتری تابش می کنند.

پس از واکنش و برخورد نهفته، الکترون های دیکتاتوری بلافاصله به عنوان انرژی نور فرابنفش شروع به درخشش می کنند. طیف انرژی نور ماوراء بنفش در لامپ را روشن کنید که به گاز و بخارات فلزی داخل لامپ نیز درخشندگی می بخشد.

لامپ

لامپ های فرابنفش از شیشه کوارتز با کیفیت بالا (دی اکسید سیلیکون بالا و حرارت بالا) تولید می شوند. لامپ های فرابنفش حداقل 1000 ساعت و حداکثر 8000 ساعت ظرفیت کار دارند.

نباید فراموش کرد که طول عمر لامپ فرابنفش با استفاده و نگهداری صحیح آن نسبت مستقیم دارد. اغلب آن را روشن کنید – عمر لامپ فرابنفش گیرنده به سرعت تمام می شود، و کمبود و کمبود کورها، تابش صدای جیر جیر شیطانی است.

لامپ های فرابنفش با دست لمس نمی شدند. برای اینکه به لامپ فرابنفش آسیبی وارد نشود، تمیز کردن باید با یک پارچه سفت و بدون پرز انجام شود.

اگر لامپ فرابنفش در دستگاهی (مثلاً در اجاق داغ) کار می کند، سایر اجزای دستگاه باید تمیز شوند. تمیز کردن فن در دستگاه نه تنها خنک شدن کافی لامپ ماوراء بنفش بدون هیچ مشکلی را تضمین می کند، بلکه طول عمر آن را نیز تضمین می کند. تعمیر و نگهداری منظم و تنظیم پنل کنترل الکترونیکی و ترانسفورماتور عملکرد کارآمد و خشک شدن موثر لامپ ماوراء بنفش را تضمین می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.