مصرف اسطوخودوس عمده مانع از حساسیت های پوستی در اطفال می شود

اسطوخودوس عمده بومی مدیترانه و شمال آفریقا، اسطوخودوس اسپانیایی به خاطر برگ‌های نقره‌ای رنگ و گل‌های بزرگ‌تر به شکل مخروط کاج معروف است.

گونه های اسپانیایی که گاهی اسطوخودوس “گوش خرگوش” نامیده می شود، دارای گل هایی با شاخه های کوچک است که مانند گوش های خرگوش در بالا می چسبند.

لاواندین ها محبوب ترین انواع اسطوخودوس هستند زیرا به طور گسترده ای با مناطق رشد 5-10 سازگار هستند و حاوی بدنام ترین رایحه های اسطوخودوس مانند “Provence” و “Grosso” هستند.

به خاطر داشته باشید که بذرهای این هیبریدها همگی عقیم هستند، به این معنی که آنها را فقط می توان از طریق قلمه زدن تکثیر کرد (که به هر حال رایج تر است).

با وجود چنین تنوع جذابی از انواع اسطوخودوس، رفتن به مهد کودک یا فروشگاه باغ می تواند کمی سخت باشد.

اسطوخودوس

شما می توانید انواع اسطوخودوس باورنکردنی را به صورت آنلاین یا حتی از باغ های دوست خود بیابید، اما می خواهید قبل از اینکه تمام تلاش خود را برای کاشت آنها انجام دهید، مطمئن شوید که آنها در باغ شما عملکرد خواهند داشت.

به هر حال، بیشترین کاری که تا به حال روی گیاه اسطوخودوس انجام می دهید، در چند ماه اول تأسیس اتفاق می افتد.

همانطور که عکس ها و سازگاری منحصر به فرد هر رقم را بررسی می کنید، دلیل خود را برای رشد این گیاه چند ساله معطر در نظر داشته باشید.

اسطوخودوس عضوی از خانواده نعناع، رزماری، مریم گلی و ریحان است. اسطوخودوس گیاهی چند ساله است که در صورت مساعد بودن شرایط تا 20 سال عمر می کند.

این درختچه معطر زیبا با ارتفاع متوسط 2 فوت (60 سانتی متر) است. گلهای ارغوانی تولید می کند که حاوی مقادیر زیادی اسانس است.

اسانس اسطوخودوس در سطح جهانی به عنوان یک کالای محترم شناخته شده است. چندین کاربرد دارویی و غیره دارد.

این سمیت بسیار کم است، در حالی که اثر ضد عفونی کننده و ضد میکروبی قابل توجهی از خود نشان می دهد.

گل‌های اسطوخودوس از نظر شهد بسیار غنی هستند و زنبورها و سایر گرده‌افشان‌ها را به خود جذب می‌کنند.

گل اسطوخودوس پس از برش و خشک شدن در صنعت عطرسازی مورد استفاده قرار می گیرد. گیاهان اسطوخودوس نیز به عنوان زینتی رشد می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.