گوجه فرنگی برنتا بر پف زیر چشم تاثیرگذار است

گوجه فرنگی برنتا بیشتر در هفت منطقه از 10 منطقه در غنا تولید می شود. این مناطق تولیدی شامل منطقه شرق بالا، منطقه شمالی، منطقه برونگ آهافو، منطقه اشانتی، منطقه شرقی، منطقه آکرا بزرگ و منطقه ولتا است.

تقاضا برای هر دو محصول گوجه فرنگی تازه و گوجه فرنگی در تمام طول سال است، اگرچه تولید گوجه فرنگی در غنا به دلیل تفاوت در الگوهای بارندگی و همچنین در دسترس بودن آب، فصلی است.

به استثنای منطقه شرق بالا که در آن گوجه فرنگی در طول فصل خشک تحت سیستم آبیاری شیاردار تولید می شود و برخی از بخش های منطقه بزرگ آکرا، تولید گوجه فرنگی به طور کلی دیم است.

fresh beef tomatoes in bowl

در طول فصل بارندگی، برداشت فراوان است که منجر به پرخوری و هدر رفتن می شود، حتی اگر در فصل خشک کمبود وجود داشته باشد. فراوانی گوجه فرنگی در فصل بارندگی باعث کاهش قیمت و بازگشت سرمایه کم می شود.

گوجه‌فرنگی تولید شده در فصل بارندگی از اردیبهشت تا مهرماه به بازار عرضه می‌شود اما ارقام تولید شده در این دوره بی‌رنگ، آبکی، اسیدی و ماندگاری کوتاه‌تری دارند و برای فرآوری نامناسب هستند.

به دلیل در دسترس نبودن انواع فرآوری گوجه فرنگی، هر سه کارخانه دولتی فرآوری گوجه فرنگی مجبور به تعطیلی شدند. انواع گوجه‌فرنگی که در حال حاضر توسط کشاورزان غنا کشت می‌شود، بیشتر ارقام وارداتی و ارقام انتخابی کشاورزان هستند.

یک رقم بسیار مهم گرده افشانی باز (OPV) که در غنا به ویژه در منطقه برونگ آهافو رشد می کند، پاور رانو (تقابلی بین انواع پاور و لورانو) است که توسط محققان موسسه تحقیقات ملی (NRI) در دهه 1990 بر اساس آن شناسایی شد. تولید خوب و کیفیت فرآوری محلی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.